Outwork Etkinlik Ajansı

Fiat Fashion Night | OutWork Event Company
Bize Ulaşın!
+90 212 288 62 55

Fiat Fashion Night

Hizmet Verdiğimiz Kurum: Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO)

Etkinlik Tarihi: 28 Mayıs 2015

Etkinlik Mekanı: Bursa Hilton

Brief:

Bursalı kumaş üreticisi firmaların, ürünlerinin hem yurtiçinde hem de yurt dışında potansiyel müşterilere sunabilecekleri özel bir etkinlik serisi kurgulanması.

fiat fashion night

Uygulama:

  • Atıl Kutoğlu’nun katılacağı Paris Moda Kapsamındaki Viyana konsolosluğunda gerçekleştireceği defilesi için Bursalı kumaş üreticilerinden özel bir koleksiyon hazırlanması sağlandı. Hazırladığı koleksiyonun ismi ‘New Ottomans’ Osmanlı’nın kurulduğu topraklar olan Bursa’dan oluşturulmuştu.
  • Oluşturulan koleksiyon özel bir defile organizasyonu ile Paris Moda haftasından sonra Inovasyon ve Tasarım Baharı kapsamında Bursa Hilton’da gerçekleştirilmek üzere koreograf Uğurkan Erez ve içerisinde Demet Şener’inde yer aldığı 20 kişilik ünlü manken ekibi ile çalışmalara başlandı.
  • Atıl Kutoğlu’nun defilesinden önce UTİB’in gerçekleştirmekte olduğu Ev Tekstili Tasarım Yarışması’nda 2012 yılında birinci olan ve yarışmanın sağladığı burs ile Amerika’da yüksek lisans eğitimini tamamlayan Ozanhan Kayaoğlu New York Fashion Week’te yer alan defilesini gerçekleştirdi.

Sonuç:

  • Bursa cemiyet hayatının ve tekstil sektörünün önemli isimlerinin katıldığı şık bir akşam gerçekleştirildi. Görkemli defile sayesinde kumaş firmaları, ürünlerini ünlü tasarımcıların koleksiyonları üzerinde sergileyebilme fırsatı buldular.

Gerçekleştirilme Süresi: 3 Ay