Outwork Etkinlik Ajansı

Türkiye Tasarım Haftası 2017 | OutWork Event Company
Bize Ulaşın!
+90 212 288 62 55

Türkiye Tasarım Haftası 2017

Hizmet Verdiğimiz Kurum: T.C. Ekonomi Bakanlığı & TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi)

Etkinlik Tarihi: 8-12 Kasım 2017

Etkinlik Mekanı: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Gerçekleştirilme Süresi: 2,5 Ay

BRIEF:

T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve TİM organizatörlüğünde, tasarım ile tüm endüstrileri buluşturmak için bir tasarım etkinliği düzenlemek.

STRATEJİ:

Tasarımın gücü konusunda farkındalık sağlamak, tasarım kültürü oluşturmak ve rekabetçi üstünlük sağlayarak gerek ekonomimize gerekse medeniyetimize sağlanabilecek katkının potansiyelini vurgulamak üzere önemli bir platform oluşturmak.

UYGULAMA:

5 gün süren Türkiye Tasarım Haftası etkinliğinde endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı, mimari gibi birçok alanda dünyaca ünlü isimlerin panel ve konferanslarının yanı sıra tasarımcıların, yerli ve yabancı tasarım ofislerinin, sanatçıların, üniversitelerin, tasarım okullarının, tasarım platformlarının sergileri ve Türkiye Tasarım Haftası’nda özel hazırlanmış enstalasyonların da bulunduğu, tasarım yarışmalarının finalistlerinin ürün ve projeleri sergilenmiş; etkinlik, dünyanın saygın tasarım yarışmalarında ödül kazanan tasarım merkezleri ve tasarım ofislerinin ulusal/uluslararası projeleri ve konuk ülke Finlandiya’nın ünlü tasarımcılarının ve markalarının katıldığı “Finlandiya Günü “ özel içeriği ile zenginleştirilmiştir.

SONUÇ:

Etkinlikte gerçekleştirilen 32 konferans ve panelde; endüstriyel, moda, görsel iletişim, mimari tasarımda dünyaca ünlü 101 konuşmacı tecrübelerini aktardı. Etkinlikte 52 tasarımcı ve tasarım ofisinin geleceğin trend belirleyen çalışmaları sergilenirken, zanaattan yapay zekaya, el işçiliğinden dijitale pek çok alanda 17 sergi ile farklı disiplinler üzerine çalışan tasarımcıları buluşturan 14 atölyeyi ve etkinliğe özel hazırlanan enstalasyonları da 40.000‘in üzerinde ziyaretçi takip etti. Üniversitelerin tasarım bölümlerinin de yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, geleceğin tasarımcısı öğrenciler uzman isimlerle interaktif sohbetler gerçekleştirme fırsatı buldu. Öğrenciler ayrıca sergi organizasyonu, özel sektörle iletişim kurma gibi pek çok konuda deneyim kazanma şansı yakalarken, yaratıcı fikirleri ortaya çıkaran workshoplara da büyük ilgi gösterdi. Konuk ülke olarak ağırlanan Finlandiya’nın 100 yıllık geçmişi köklü kurumları ve konuşmacılar tarafından katılımcılara aktarıldı.